Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt "Piłkarska Kadra Czeka" sukcesem młodych piłkarek z Daleszyc

Strona główna   Strona główna  Strona główna  Strona główna

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt "Piłkarska Kadra Czeka" organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe jest turniejem, który z roku na rok przynosi gimnazjalistkom z Daleszyc coraz wyższe lokaty i powód do dumy. Szczególną dumą napawa nas miniony rok szkolny! Ale o tym po kolei.
W 2009 roku w finale wojewódzkim udało się piłkarkom z Daleszyc uplasować tuż za podium - zdobyły bowiem czwarte miejsce. Fakt ten zdopingował je do sumiennej pracy i w 2010 roku zajęły już III miejsce w finale wojewódzkim.
Niezwykle szczęśliwy okazał się dla nich rok 2011. W tym roku udało się im coś, co nawet im się nie śniło - w finale wojewódzkim zdobyły I miejsce i awansowały do finału ogólnopolskiego rozgrywanego w Grudziądzu. W trakcie siedmiodniowych rozgrywek nasze dziewczyny walczyły jak lwice, by w ostatnim meczu - o I miejsce - pokonać rywalki z Częstochowy (reprezentujące województwo śląskie) i zająć I MIEJSCE W POLSCE.
Jak do tego doszło? W Grudziądzu - w finale ogólnopolskim - występowały drużyny reprezentujące wszystkie województwa (mistrzowie poszczególnych województw). Nasze dziewczęta w meczach grupowych przegrały z reprezentacją województwa wielkopolskiego, wygrały z drużyną Małopolski. To dało im II miejsce w grupie i awans do ćwierćfinałów. W ćwierćfinałach dziewczęta pokonały drużynę w województwa mazowieckiego w karnych 4:3 i awansowały do półfinału. W półfinale zwyciężyliśmy drużynę z Małopolski w karnych 5:4. To z kolei pozwoliło nam awansować do finału. Finał również okazał się dla nas szczęśliwy - wygraliśmy z drużyną z województwa śląskiego - 4:2 w karnych. Dodatkowym sukcesem jest przyznanie naszej uczennicy - Ewie Cieśli - tytułu najwszechstronniejszej zawodniczki turnieju.
Dziewczęta, które "spisały się na złoty medal", to: Ewa Cieśla, Karolina Piorun, Magda Religa, Patrycja Zawłocka, Katarzyna Lipa, Emilia Pieron, Marta Pietrowska, Marta Jurek, Dominika Kryczka, Klaudia Jaroń, Anna Ryba, Justyna Ratajczak, Izabela Kraj, Marta Kraj, Weronika Sierpińska.
Zwycięstwo to napawa dumą i mobilizuje do dalszej pracy. Piłkarki po zwycięstwie płakały z radości, długo nie mogły uwierzyć w to, że udało się im pokonać wszystkie rywalki i stanąć na najwyższym podium w Polsce. Po opadnięciu pierwszych emocji obiecały sobie, że w następnych latach będą się starać powtórzyć sukces, chociaż, jak same mówiły, będzie to niezwykle trudne. Życzymy im, aby wypowiedziane na głos marzenia, mogły się spełnić w przyszłym roku.
W dniu 6 lipca 2011 roku - Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce - Wojciech Furmanek - zorganizował spotkanie z mistrzyniami Polski i ich trenerem -panem Marcinem Wengorskim. Jego uczestnikami byli również: Pani Małgorzata Muzoł - Świętokrzyski Kurator Oświaty, Pani Urszula Wojsław - Kozłowska - Zastępca Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego, Pan Piotr Żołądek - członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Pan Jerzy Kula - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Ludowych Zespołów Sportowych, Pani Anna Oszczepalska wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Gminy Daleszyce oraz Pan Jan Cedro - Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach. Wszyscy goście skierowali do dziewcząt wiele serdecznych słów, podziękowań za trud włożony w dążenie do upragnionego celu i zwycięstwo na skalę krajową. Życzono im dalszych sukcesów sportowych, a w przyszłości możliwości rozwijania własnej kariery sportowej. Podziękowano również trenerowi piłkarek - Panu Marcinowi Wengorskiemu - za umiejętne rozwijanie pasji sportowych podopiecznych, systematyczne treningi i mobilizowanie dziewcząt do wysiłku. Na koniec spotkania zwyciężczynie turnieju otrzymały od zaproszonych gości upominki i słodycze.