Gimnazjum im. jana pawła II w Daleszycach

Bieg Klaudii po medal

Uczniowski Klub Sportowy „SPARTA” w dniach 5-6.X.2012r., uczestniczył w XVII Finale Ogólnopolskich Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Wolborze w woj. łódzkim. Biegi te, poprzedzone były eliminacjami wojewódzkimi w Rytwianach 24.X.2012r. Ewa Cieśla w biegu na dystansie 1500m zajęła II miejsce i srebrny medal, natomiast Adrian Ozimina na tym samym dystansie zajął III miejsce i brązowy medal. W klasyfikacji drużynowej Gimnazjum w Daleszycach zajęło II miejsce.

W finale ogólnopolskim uczestniczyło ponad 1000 zawodników i zawodniczek z całego kraju.

UKS „SPARTA” reprezentowali:

Ewa Cieśla Gimnazjum Daleszyce,

Karol Dziedzic SP Borków,

Norbert Zebrowski SP Brzechów,

Klaudia Rosół SP Borków.

Sukcesem zakończyły się nasze starty, wszyscy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

Ewa Cieśla 9 miejsce na dystansie 1500m,

Karol Dziedzic 9 miejsce na dystansie 800m,

Norbert Zebrowski 5 miejsce na dystansie 1000m.

Najbliżej wygranej była Klaudia Rosół, która w biegu na dystansie 600m nie wyprzedziła tylko jednej rywalki. Zajęła II miejsce, srebrny medal i tytuł v-ce mistrzyni. Jest to pierwszy medal w naszym regionie zdobyty na tak prestiżowej imprezie biegowej. Nasi uczniowie pokazali, że trenując piłkę nożną można z powodzenie rywalizować z lekkoatletami.

Dziękujemy wszystkim startującym w eliminacjach i finale za godne reprezentowanie Miasta i Gminy Daleszyce.