V BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Strona główna | Archiwum | Nasze sukcesy

V Bieg Niepodległości rozpoczął kieleckie uroczystości związane z rocznicą 11 listopada, upamiętniał 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem. Na starcie w dwóch kategoriach, stanęło ponad 300 zawodniczek i zawodników. Biegacze ruszyli spod Pomnika Czwórki Legionowej, zaś meta została wyznaczona na ulicy Zamkowej, przy Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. W pierwszej grupie, wśród dziewcząt Klaudia Rosół uczennica SP Borków reprezentująca UKS SPARTA Daleszyce, na dystansie 1 300 metrów dobiegła druga zdobywając srebrny medal. To duży sukces, Klaudia ma dopiero 10 lat, a rywalizowała z 12 latkami. Zawodnicy startujący w kategorii OPEN mieli do pokonania dystans 2800 metrów. Ewa Cieśla wśród gimnazjalistek z czasem 00.10.10. była bezkonkurencyjna, zajęła I miejsce i złoty medal.
W kategorii seniorek absolwentka Gimnazjum w Daleszycach Sabina Jarząbek, reprezentująca Kielecki Klub Lekkoatletyczny, linię mety pokonała jako pierwsza zdobywając złoty medal. Cieszymy się z formy naszych zawodniczek przed zbliżającymi się Międzynarodowymi Ulicznymi Biegami Sylwestrowymi.