Lećmy i nigdy odtąd nie zniżajmy lotu

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach to Szkoła Odkrywców Talentów,

której od lat dba się o wszechstronny rozwój młodego człowieka. Absolwent Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach to młody człowiek, który:

  • dąży do ustawicznego pogłębiania własnej wiedzy i umiejętności;
  •  potrafi zastosować zdobytą wiedzę w praktyce i życiu codziennym;
  • rozwija swoje zainteresowania;
  • potrafi się porozumieć z obcokrajowcami w języku angielskim i niemieckim;
  • szanuje zdrowie własne i zdrowie innych (dba o bezpieczeństwo w szkole, wie, jakim zagrożeniem dla zdrowia jest stosowanie używek);
  • odpowiedzialnie i racjonalnie wykorzystuje wolny czas;
  • rozwija swoją sprawność fizyczną;
  • zna i stosuje ogólnie przyjęte zasady etyczne;
  • dba o kulturę własnego języka;
  • szanuje dorobek dziedzictwa narodowego i kulturowego;
  • jest asertywny;
  • jest komunikatywny.

Zaangażowanie i pasja nauczycieli połączone z uzdolnieniami uczniów, ciężką pracą oraz wsparciem ze strony domu rodzinnego owocują od lat licznymi sukcesami gimnazjalistów w różnych konkursach, począwszy od rywalizacji przedmiotowej poprzez artystyczną, skończywszy na sportowej. W kwietniu podsumowywane są konkursy przedmiotowe dla uczniów województwa świętokrzyskiego, będące nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale przede wszystkim umiejętności radzenia sobie ze stresem, pokonywania sytuacji trudnych. Obecny rok szkolny obfituje w wiele sukcesów, które osiągnęli uczniowie naszego gimnazjum w konkursach organizowanych przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach. Ciężka praca, nauka, która stała się pasją, przyniosły oczekiwane rezultaty. Miło nam poinformować, że w bieżącym roku szkolnym możemy pochwalić się dziesięciorgiem finalistów Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa świętokrzyskiego ,są to:

Natalia Rosół (kl. III a) - XIII Konkurs Języka Polskiego,

Dawid Bęben (kl. II b), Bartosz Chmielewski (kl. III c), Kacper Kobryn (kl. III c), Krzysztof Łukawski(kl. III a) - XIII Konkurs Historyczny,

Marcin Markiewicz (kl. III a), Krzysztof Łukawski (kl. III a), Agnieszka Michalczyk (kl. III a), Kinga Stępień (kl. III c )- XIII Konkurs Geograficzny,

Olga Baćkowska (kl. I b) - XIV Konkurs Języka Angielskiego.

James Madison mówił: "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień". Przez ten „prawdziwy ogień - pomagali gimnazjalistom przejść nauczyciele: p. Aleksandra Czajkowska (j. polski), p. Monika Parkita (historia), p. Małgorzata Lucińska (historia), p. Anna Chrapkiewicz (geografia) oraz p. Anna Bieniasz (j. angielski).

Pracę, wysiłek i ,wynikające z osiągnięcia wysokiego miejsca w konkursie, przywileje zauważają uczniowie.

Co nam dał tytuł Laureata? Z pewnością ogromną radość i komfort, gdyż wiemy, że zyskaliśmy pierwszeństwo przyjęcia do wymarzonej szkoły i klasy lub w przypadku bycia finalistą dodatkowe punkty. Jest to także wielka satysfakcja z wykonanej pracy-naszej i naszych nauczycieli oraz motywacja do dalszej nauki i pogłębiania wiedzy. Mamy świadomość, że to ważne wyróżnienie, które ,oprócz tego, że „odejmuje” stresu przed egzaminami, to dodatkowo zachęca nas do dalszej pracy nad sobą. (N. Rosół)

Uważam, że warto brać udział w konkursach. Konkurencja motywuje nas do nauki, a w przypadku odniesienia sukcesu, tj. zostania Laureatem, „ma się z głowy” stres towarzyszący egzaminowi gimnazjalnemu. (B. Chmielewski)

Rodzice podkreślają ogromny trud i poświęcenie nauczycieli oraz wysiłek młodzieży.

Wydaje mi się, że warto próbować sił we wszystkich konkursach zgodnych z zainteresowaniami. Szczerze zachęcam do brania w nich udziału. Wymagają ogromnej pracy, jednocześnie dają radość i przepełniają dumą. Często wiąże się z tym ogromny stres, ale to także mobilizacja do rywalizacji z innymi. Nie wynik jest najważniejszy, ale zdobyte doświadczenie, współzawodnictwo i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Nie należy się zniechęcać, jeśli za pierwszym razem coś nie wyjdzie. Po małej porażce bardziej cenimy wygraną. Każde nowe wyzwanie czyni nas bogatszymi i ciekawszymi ludźmi. (B.Malinowska)

My ,jako rodzice, jesteśmy bardzo dumni ze swoich dzieci. Jest to ważne wydarzenie w ich życiu, które mobilizuje i motywuje do dalszej pracy. Sukces byłby niemożliwy do osiągnięcia bez wkładu ogromnej pracy nauczycieli. To dzięki nim nasze dzieci otrzymały większe możliwości rozwoju, co z pewnością ułatwi im start w dorosłość. (p. M. Rosół).

Ogromnym powodem dumy i nieukrywanej satysfakcji jest fakt, że sześcioro finalistów uzyskało tytuł Laureata. Są to:

Natalia Rosół (XIII Konkurs Języka Polskiego),

Agnieszka Michalczyk(XIII Konkurs Geograficzny),

Marcin Markiewicz (XIII Konkurs Geograficzny),

Krzysztof Łukawski (XIII Konkurs Geograficzny),

Bartosz Chmielewski (XIII Konkurs Historyczny),

Kacper Kobryn ( XIII Konkurs Historyczny).

Uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursów przedmiotowych dla gimnazjum, które odbyło się 15 kwietnia 2016 roku w Centrum Targowym w Kielcach.

Tytuł Laureata uzyskują najzdolniejsi i najodporniejsi uczniowie. Jest sumą talentu, pasji, wyrzeczeń, ciężkiej pracy, wiary w sukces i odrobiny szczęścia. Zdobycie tytułu Laureata konkursu przedmiotowego to ogromy zaszczyt i satysfakcja oraz liczne przywileje. Są nimi: ocena celująca na świadectwie, zwolnienie z części egzaminu zewnętrznego i możliwość wyboru wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom i jednocześnie życzymy dalszych sukcesów, by już nigdy odtąd nie zniżali lotu.

(1/11): (2/11): (3/11):
(4/11): (5/11): (6/11):
(7/11): (8/11): (9/11):
(10/11): (11/11):
Galernik - Jak zrobić galerię zdjęć - Twoja własna Internetowa Galeria Zdjęć - Kreator - Publikowanie - Tworzenie - GIF, JPG, PNG