gimnazjum

Menu główne:

Bezpieczna szkoła pełna młodych talentów

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie” w Kielcach , ul. Karczówkowska 36, i wspierany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zadaniem Projektu jest zwiększanie znaczenia stowarzyszeń i organizacji młodzieżowych w życiu szkoły, tworzenie warunków do organizacji ruchu młodzieżowego w szkole, współpracy z młodzieżowymi organizacjami i stowarzyszeniami. W ramach aktywizacji dzieci i młodzieży zaproponowano im uczestnictwo w 4 panelach:
   - teatralny,
   - muzyczny,
   - taneczny,
   - tzw. „Panel Demokracji”.

Każda szkoła uczestnicząca w Projekcie mogła wytypować 5 - 6 uczniów zainteresowanych powyższymi zajęciami. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Daleszycach wybrało sześciu gimnazjalistów, którzy uczestniczą w następujących panelach: teatralny - 2 osoby, muzyczny - 2 osoby, oraz „Panel Demokracji” - 2 osoby. Beneficjenci z terenu miasta Kielce i przyległych miejscowości odbywają zajęcia w ramach poszczególnych sekcji na terenie Klubów Wolna Strefa w Kielcach. Poszczególne kluby specjalizują się w rozwoju konkretnych sekcji zainteresowań i w związku z powyższym zaproszona do udziału w realizacji projektu młodzież, może skorzystać z doświadczeń swoich rówieśników w rozwoju własnych pasji i zainteresowań. Spotkania odbywają się w soboty, w godz. 10.00 - 12.30. Młodzież ma zapewniony transport na zajęcia oraz opiekę w trakcie dojazdu do poszczególnych Klubów oraz w trakcie zajęć.

Zwieńczeniem realizacji całego projektu będzie, w okresie poświątecznym, zorganizowany w Kieleckim Centrum Kultury Festiwal Młodych, w którym grupy powstałe na bazie poszczególnych sekcji zainteresowań będą miały okazję zaprezentować nabyte umiejętności. Podczas Festiwalu swoje umiejętności zaprezentują również wychowankowie Klubów Wolna Strefa. Przedstawiciele sekcji dziennikarskiej będą mieli możliwość opowiedzieć o działalności sekcji, a jako bezpośredni owoc swojej pracy zaprezentują gazetkę pt. „Wolna Strefa w szkołach”, którą następnie wolontariusze rozdadzą obecnym na sali widzom. Zostanie także zaprezentowana kronika oraz film dokumentujący przebieg działań podczas realizacji projektu.